ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Досвід вирощування редису Адель F1 в осінній період 2016 р.

 

Вже 15 років я займаюсь вирощуванням редиски. В основному це були сорти та гібриди селекції відомих зарубіжних компаній. П’ять років тому я познайомився з насінням редиски Адель F1 від компанії «Lucky Seed». Результати мене приємно здивували – ціна на насіння була досить прийнятною і значно нижчою за аналогічні гібриди відомих компаній, а отриманий врожай був чудовий і перевершив всі мої сподівання. Після такого вдалого експерименту я повністю перейшов на вирощування гібриду Адель F1. В 2016 році я вирішив провести для себе невеличкий експеримент, внаслідок якого хотів вияснити найоптимальніші строки висіву редиски у відкритий ґрунт під час осіннього обороту.
Висів насіння проводився у сім етапів з 23 серпня по 16 вересня з періодичністю три-шість днів. Сходи були на відмінно. Урожай з першої ділянки було знято через 25 днів після висіву, але, враховуючи поточну ринкову ціну, дохід виявився меншим ніж розрахунковий. А от другий та третій урожай були максимально вигідні, так як у цей період були дуже сприятливі погодні умови, що дозволило коренеплодам набрати максимальну вагу. Нажаль, посіви від 8 та 12 вересня постраждали від хрестоцвітної мухи, хоча на момент збору саме цих врожаїв (31.10-18.11.2016) ціна була найвищою. Збір на останній ділянці проводився 27 листопада через 72 дні від висіву. За рахунок недостатньої кількості тепла коренеплоди вийшли дрібнуватими. Одним з важливих показників є те, що протягом усього періоду товарність в середньому склала 92%.
З цікавості я зробив розрахунки різниці в затратах і в прибутку при вирощуванні гібридів редиски Адель F1 та іншого популярного гібриду зарубіжної селекції, який використовується в нашому регіоні.
Виходячи з розрахунків я прий­шов до висновку, використання насіння Адель F1 дає мені можливість не тільки зекономити на затратах вирощування, а й отримати додатковий прибуток завдяки меншої вартості насіння. Вирощуючи редиску Адель F1 я отримав задоволення від вирощування і від результату.

 

Володимир Никитченко, телефон для консультацій +38 (095) 023-20-08