ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Вчені розповіли про переваги сівозміни

Вчений з Університету Іллінойсу Гевала Бенк довів важливість ротації культур. Його дослідження показало, що перевагою сівозміни є можливість перервати цикл розмноження хвороб і шкідників, характерних для монокультури, а також збереження екології. Про це повідомляє agriculture.
Бенк знайшов докази того, що сівозміна знижує викиди парникових газів в порівнянні з безперервним обробітком. «Я думаю, що сучасні фермери повинні робити вибір в сторону ротації культур, частково, через турботу про навколишнє середовище, і тому, що потенційно сівозміну може привести до істотного збільшення врожайності», – зазначив дослідник.
Вчений спостерігав за показниками викидів парникових газів на полях, де безперервно вирощувалася кукурудза або соя, а також на оброблюваних полях і оброблюваних за технологією no-till полях з сівозміною (кукурудза-соя або пшениць-кукурудза-соя). З’ясувалося, що при сівозміні кукурудза-соя врожайність стану на 20% вище, ніж при постійному вирощуванні тільки кукурудзи. При цьому викиди закису азоту зменшилися на 35%. . «Рівні закису азоту на тільки кукурудзяних полях стабільно були високими на початку сезону і знижувалися до кінця сезону. Фермери зазвичай застосовують добрива навесні, тому результати були цілком очікуваними для кукурудзи », – сказав Бекке. – «При цьому, в разі сівозміни кукурудза-соя ротація збільшила вихід сої приблизно на 7%».
Вчений вважає, що спосіб обробки грунту ніяк не впливає на викиди парникових газів, але практика no-till трохи збільшила врожайність кукурудзи. Додавання пшениці до ротації кукурудзи і сої збільшило врожайність кукурудзи на 10 бушелів на акр і урожай сої на 3-5 бушелів на акр.