ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Вчені добиваються хороших врожаїв гороху завдяки ін’єкціям генів в листя

 

Дослідники з Центру Джона Іннеса працюють над поліпшенням культур гороху. Вони стверджують, що їх розробки допоможуть отримувати кращі врожаї з більшою ймовірністю і позбавити виробників цієї культури від багатьох проблем. Про це повідомляє Agropages.
Науковий співробітник центру Клер Домоні розповіла: «Шляхом ін’єкції генів в листя гороху ми можемо швидше підвищити врожайність і поліпшити стійкість культури до небезпечних хвороб зернових. Борошниста роса відноситься до таких хвороб гороху з катастрофічними наслідками для виробників. Але нам вдалося ідентифікували один ген, який дав хорошу стійкість до борошнистої роси з різноманітності дикого гороху, знайденого в Ефіопії ».
Другий ген з різновиду дикого гороху в Афганістані дозволяє експертам вирощувати рослини у висоту більше 2 метрів в теплицях Центру Джона Іннеса. «Зараз ми шукаємо третій ген стійкості до хвороб, і коли наша робота буде завершена і перевірена, ми представимо її виробникам гороху», – зазначила Домоні.
Експерт вважає, що дослідження генів гороху може допомогти в боротьбі з борошнистою росою і скоротити боротьбу з цим захворюванням до обробки насіння фунгіцидом. Вчені сподіваються, що горох зможе успішно замінити сою в раціоні людей і худоби.