ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Українські гібриди кукурудзи оцінили за кордоном

Державну реєстрацію за кордоном вже пройшли понад 100 сортів і гібридів НААН користується попитом не тільки в Україні. Про це повідомив президент Академії Ярослав Гадзало, передає прес-служба НААН.
«З нашими насінням тісно працюють Молдова, Білорусь, Німеччина, Чехія, Угорщина. У Туреччині до мільйона гектарів під нашим ячменем. Угорщина використовує наші кукурудзу і пшеницю. За договорами за кордоном вирощуються наші сорти, сплачується роялті нашим підприємствам. Загалом, співпрацюємо з майже 80 країнами світу. Будемо відкривати загальну лабораторію з Південною Кореєю в нашому науковому центрі землеробства », – розповів Гадзало.
Експерт зазначив, що в колекції Академії зберігається вже близько 149 тисяч культур, а її продукція користується попитом і серед фермерів, і серед великих агрохолдингів. «Наприклад, дніпровські гібриди кукурудзи на півдні України при поливі дають 14-15 т зерна. Вони адаптовані до клімату, жаростійкі, витримують посуху. Один з представників міжнародної компанії з виробництва насіння навіть запитав, чому ми не продаємо дорожче через те, що інші гібриди в цьому регіоні просто не виживуть », – поділився президент НААН. Він додав, що українські гібриди на 30-40% дешевше зарубіжної, хоча не поступається їй за якістю.