ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Стало відомо, які ГМО є найкориснішими

Вчені давно запевняють людей, що їм не варто боятися ГМ-продуктів, оскільки вони можуть не тільки помітно спростити життя, але і поліпшити здоров’я. Про це повідомляє Newscientist.
У топ найкорисніших ГМО увійшли генно-модифіковані арктичні яблука, м’якоть яких ніколи не темніє на зрізі. Президент компанії-розробника цих яблук Okanagan Specialty Fruits Ніл Картер зазначив, що цей сорт повинен сприяти збільшенню споживання корисного фрукта і скорочення числа відходів.
Генно-модифікована картопля вирішив проблему труднощі (складності?) Перевезення картоплі, оскільки на ньому не залишається «синців». При жарі він виділяє набагато менше, ніж звичайні сорти, небезпечного акриламіду, який, ймовірно, є канцерогенною.
Вчені стверджує, що вже скоро зможуть полегшити життя хворих на целіакію, які не можуть вживати глютен і клейковину. Так, в Іспанії вже проводиться випробування сорту ГМ-пшениці з відредагованим геном білків клейковини.
Разом з рожевими ГМ-ананасами в організм людини може потрапити корисна речовина лікопін, яке надходить тільки з їжею. Саме воно забарвлює помідори і кавуни в червоний колір, і зробило ананаси рожевими. У людському організмі лікопін виконує антиоксидантну функцію, що уповільнює розвиток атеросклерозу і забезпечує захист ДНК. ГМ-ананаси також відрізняються від звичайних ананасів більш солодким смаком. Вони надійшли в продаж в США ще в 2016 році.
Червоні ГМ-апельсини істотно поліпшать здоров’я завдяки високому вмісту антиоксидантів (антоціаніни). Експерти відзначають, що звичайні апельсини теж можуть мати такий колір, якщо під час вегетації пережили нічні заморозки, але ГМ-апельсини насичуються корисними речовинами в будь-яких умовах. Унікальний сорт ще не надійшов у продаж.
Селекціонери вивели банани, які можуть стати прекрасною профілактикою сліпоти. Підвищений вміст провітаміну А в ГМ-бананах дозволяє боротися з погіршенням зору. За словами вчених, новий сорт проходить тестування і може виявитися на прилавках магазинів вже в 2021 році.