ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Новий вірус знищує врожаї томатів в південній півкулі

Британське суспільство по патологій рослин виявило перший випадок зараження томатів в Марокко вірусом Нью-Делі (ToLCNDV). У бюлетені «Нові хвороби» марокканських фермерів попереджають, що новий вірус небезпечний не тільки для томатів, а й для кукурудзи, гарбуза, кавуна, огірка, цукіні, картоплі, помідорів, баклажанів і перцю. Про це повідомляє Freshplaza.
Вірус ToLCNDV, який почав свою історію в 1995 році в Індії, вже був зафіксований в Іспанії, Тунісі та Італії. Тепер він поширився і в Марокко, яка експортує свої томати на ринки Близького Сходу, Європи і Азії. Хвороба поширюється при прямому контакті, за допомогою насіння і інфікованих рослин.
Експерти уточнили, що симптоми цього вірусу вже були помічені на культурах цукіні близько Агадира і Таруданта в 2017 році. У звіті говориться: «Частота захворювання була значною, мала важкі жовті мозаїчні симптоми, що супроводжуються листом керлінг і шорсткістю плодової шкіри. У інфікованих рослин було менше плодів у порівнянні зі здоровими, і в більшості випадків спостерігалося їх розтріскування ».