ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Метод мікроклонального розмноження впроваджується у виробництво артишоків

Італійська фірма «Мікроплант» (Microplant) просуває новий метод розмноження артишоків: розсаду одержують за допомогою мікроклонального розмноження in vitro. Вчені вважають, що цей метод підвищує врожайність культури на 20% і допомагає зробити все рослини продуктивними і більш здоровими. Про це повідомляє FreshPlaza.
Всього в лабораторіях компанії отримують близько 700 тис. Саджанців артишоку, велика кількість яких відправляю в Сардинію, Лаціо, Сицилію і Кампанії. Експерти відзначають, що в Італії всього 5% артишоків розмножується за допомогою мікроклонального розмноження, так що ця технологія тільки набирає популярність. Отримані за допомогою цього методу рослини генетично повторюють материнське рослина, що дозволяє підвищити врожайність і проконтролювати якість посадкового матеріалу.
«Мікроплант» пропонує виробникам саджанці, які вимагають додаткової акліматизації, і вже готові до висадки в поле. Як повідомляється, замовлення артишоків починають надходити в лютому-березні, а розсада потрапляє до фермерів з липня по вересень. Керівник фірми Мауро Масин додав, що ідеальна густота стояння становить до 6500 рослин / га.