ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Лавки можуть допомогти в боротьбі із забрудненням повітря

Великі міста світу вже почали користуватися новим винаходом під назвою CityTree від компанії Green City Solutions. Воно являє собою лавку, 4-метрова спинка якої є живою огорожею. Незвичайне виріб вже можна побачити на вулицях Берліна, Парижа, Амстердама і Осло. Воно служить не тільки в декоративних цілях, але і ефективно бореться із забрудненням повітря. Про це повідомляє портал Gismeteо.

Творці стверджують, що такий вертикальний сад вбирає забруднення і виробляє свіже повітря, а також замінює 275 дерев. Кожна огорожа складається з тисячу шістсот вісімдесят два горщиків моху. «Забруднене повітря – причина однієї з семи смертей по всьому світу. Всього 10 мікрограмів забруднювачів на кубічний метр повітря скорочує термін життя на півроку », – зазначив головний виконавчий директор Green City Solutions Денеш Хонус.
Вартість лави становить 22 000 євро. При цьому її творці роблять акцент на тому, що на ній можна розміщувати різноманітну рекламу. Блоки працюють на сонячній енергії і оснащені технологіями NFC і iBeacon, Wi-Fi, ємністю для збору дощової води, контейнером з поживними речовинами, системою іригації, а також датчиками, які допомагають аналізувати дані з рослин і околиць.