ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Кримські вчені хочуть поливати поля каналізаційними стоками

 

Кримські вчені запропонували використовувати очищені каналізаційні стоки для зрошення полів на півострові. Таким чином вони хочуть врятувати врожаї під час посухи. Про це повідомляє Ru.krymr.com.

«Потрібно кількість, якого може вистачити на 30-40 тис. Га крапельного зрошення. І тоді ми б вирішили питання і овочевого виробництва, і розвитку садівництва і виноградарства. З’явилася б вода, яку ми не у Боженьки просимо, а самі можемо після себе, очистивши її, дати на поля … Вода повністю придатна для поливу », – сказав в.о. директора Інституту сільського господарства Криму Володимир Паштецкій.
Для того, щоб очистити стічні води, планують використовувати розробку російських учених з Сибіру. Дослідники вже почали проводити експерименти на поле з цукровим буряком, яку вирощують для насіння. Так, частина грядок поливають водою зі свердловини, другу – очищеними стоками, а третю – змішаної водою. Результати будуть відомі в кінці року, але буряк, яку поливали стічними водами в минулому році, містила багато нітритів.
При цьому експерти не радять фермерам використовувати цю технологію для поливу свого врожаю. «Поля просто будуть отримувати величезну кількість органіки непотрібної, і, отже, процеси йтимуть в різних неконтрольованих напрямках», – прокоментував фахівець Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку Сергій Гапон.