ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Ірландський клубніковод втратив ягід на 200 000 євро

Велика полунична ферма близько Уексфорда в Ірландії, яка належить Джиммі Кернс, не змогла зібрати передчасно дозрілий урожай і всі ягоди погнили в поле. Труднощі з прибиранням виникли через несприятливі погодні умови. Про це повідомляє irishtimes.
Джиммі Кернс зазначив, що таких погодних умов під час вирощування суниці не було вже близько 50 років. Через аномальну спеку полуниця встигла в червні, а не в липні. Фермер не зміг зібрати урожай через величезної кількості ягід в господарстві, і 140 000 рослин зі зрілою суницею садовою згнили на грядках і в теплицях.
«Після того, як полуниця поспіє, у вас є всього 24 години, щоб зібрати ягоди і продати їх. Це не схоже на будь-який інший бізнес. Якщо ви не зберете ягоди в день стиглості, ви втратите їх. Якщо ви не продасте зібрані ягоди в той же день або протягом 24 годин, ви втратите урожай. Нам довелося залишити без прибирання основну частину полуниці, тому що в такому короткому вікні неможливо було зібрати всі. В результаті, сума збитку сягнула понад 200 000 євро ». – розповів Кернс. Також клубніковод зазначив проблему з браком робочих рук і великими витратами на воду.