ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Фермери не зможуть вирощувати літні культури в Іраку

Через несприятливі погодні умови уряд Ірако заборонило аграріям вирощувати рис, кукурудзу та інші культури цього літа. Фермери влаштували масову демонстрацію, оскільки місцева економіка сильно залежить від сільського господарства, і кожен п’ятий житель країни зайнятий в агросекторі. Про це повідомляє washingtonpost.
Сільгоспвиробники вважають, що влада повинна була подбати про модернізацію зрошувальних систем перед літньою засухою. Вони відзначають, що проблема водозабезпечення пов’язана з сусідньою Туреччиною, яка побудувала греблі на Тигр і Євфрат у своїх інтересах. Продовольча і сільськогосподарська організація ООН стверджує, що за два десятиліття рівні води в цих річках впали більш ніж на 60%.
Завдяки демонстрації фермери все ж домоглися скасування мораторію і тепер їм виділять 1 236 акрів зрошуваних земель, що становить менше 3 відсотків від минулорічних площ, зайнятих під рисом. Аграрії незадоволені таким рішенням і закликають уряд вирішити проблему з водопостачанням і сприяти встановленню крапельного зрошення.