ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Експерт розповів, як повинні розвиватися земельні відносини в Україні

Незабаром український уряд повинен розширити повноваження об’єднаних територіальних громад (ЗТВ). Так, вони отримають земельний ресурс за межами населених пунктів для розвитку власних територій. Про це повідомляє AgroPortal.
Народний депутат, член Аграрного комітету Верховної Ради Сергій Лабазюк, сказав, що під головуванням віце-прем’єра Степана Кубіва в рамках робочої групи була створена дорожня карта, яка буде регулювати обіг землі.
Лабазюк зазначив: «Земля для громади – найважливіша питання. Надання права розпорядження землями за межами населених пунктів дозволить вирішити ряд питань, від яких залежить подальший розвиток територій. Якщо громади зможуть розпоряджатися цими землями, то зможуть планувати свій завтрашній день, залучати інвестиції, створювати робочі місця. А буде розвиватися громада – відповідно, буде розвиватися і вся країна ».
Політик додав, що з цих причин влада повинна допомагати громадам розвиватися, для чого варто прийняти відповідні закони. Депутат вважає, що рішення про передачу ОТО земель за межами населених пунктів є першим позитивним кроком. «Цим кроком уряд продемонстрував серйозність намірів щодо земельної децентралізації. Громади чекають від нас мудрих і виважених кроків », – додав Лабазюк.