ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Експерт розповів, скільки в Україні органічних земель

Заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк розповів, що в Україні 300 тис. Га сільськогосподарських земель уже є органічними, а ще 90 тис. Га знаходяться в перехідному періоді. Загальна площа земель під органіку становить близько 0,89% від загальної площі. Про це повідомляє Landlord.
Мартинюк зазначив: «Україна і ЄС за багатьма товарними категоріями мають широкі перспективи збільшення товарообігу, однак саме в частині органічної продукції має місце збіг декількох позитивних факторів. По-перше, ринок органіки ЄС демонструє стабільне і значне зростання. По-друге, цей ринок не тільки ємний, але і відрізняється високою платоспроможністю. І по-третє, в Україні надвисокі можливості для нарощування виробництва органічної продукції, тому може задовольнити цей попит ».
Експерт розповів про тенденції в експорті органічних культур і додав, що уряду варто прийняти закон, який буде контролювати сертифікацію органічного виробництва. «Більше обсягом експортується кукурудзи, пшениці, сої, ячменю, соняшнику, ріпаку, фруктів і ягід. По більшості культур ми бачимо тенденцію до зростання обсягів поставок, хоча динаміка і не рівномірна. Наприклад, у 2017 році експорт з України органічної жита збільшився в п’ять разів. Обсяг органічного експорту в грошовому еквіваленті – в межах $ 100 млн », – стверджує заступник міністра.