ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Експерт розповів про майбутнє біопестіцідних препаратів

На даний момент в світі представлено близько 1400 біопестіцідних продуктів. Аграрії все ще не дуже довіряють таким продуктам, але експерти прогнозують зростання ринку біопестіцідів від 14% до 17% в рік. Таким чином, через три десятиліття він зблизиться з ринком синтетичних продуктів. Про це повідомляє Superagronom.
Тімоті Даміко, виконавчий віце-президент NAFTA, розповів: «Проблема біопестіцідних продуктів полягає в тому, що вони занадто дорогі, дорожче звичайних пестицидів. Іншим фактором є побоювання аграріїв використовувати нові неперевірені технології захисту рослин. Звичайні пестициди є основою захисту рослин більше 50 років, відповідно у аграріїв накопичено багатий досвід, який дає їм впевненість в ефективності звичайних пестицидів ».
«Ми вважаємо, що основною причиною того, що аграрії заперечують біопродукти, є сприйняття таких продуктів як менш ефективних і в той же час більш дорогих, зазвичай не відповідає дійсності», – зазначив Гай Елицур, генеральний директор ізраїльської компанії STK Stockton, яка займається біологічними рішеннями для захисту продуктів харчування.
Гай Елицур також поділився своїм баченням виробництва біопестіцідов: «Коли через тридцять років ринки біопестіцідов і синтетичних пестицидів з’єднаються, ми знайдемо основу для стійкого сільського господарства, що дозволить аграріям перейти від токсичної системи використання хімічних пестицидів до більш здоровою, біологічної системи вирощування сільськогосподарських культур».