ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Експерт розповіла, чому подорожчало вирощування цукрових буряків

У цьому році витрати на вирощування цукрових буряків в Україні зросли на 10% і становлять 30 тис. Грн / га. Про це повідомляє «Інфоіндустрія».
Керівник аналітичного відділу Національної асоціації цукровиробників України «Укрцукор» Руслана пляшок розповіла, що зростання витрат на добрива склав 33%, на паливно-мастильні матеріали – 29% і на насіння цукрових буряків – 15%.
«Частка інтегрованих компаній в загальній площі кардинально не змінилася. НАЦУ «Укрцукор» розглядає структуру посівних площ, розраховуючи сировинні зони цукрових заводів. Сировинна зона в себе може включати площі холдингу, який є власником заводу, стороннього холдингу, сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств і приватних підприємців одноосібників. Найбільше скоротилася частка дрібних підприємців, фермерів і господарств, які вирощували по 20-60 га цукрових буряків », – поділилася експерт.
Пляшок зазначила, що фермери все частіше відмовляються від вирощування буряка і вибирати ріпак, сою, кукурудзу, соняшник. За її словами, українцям не варто турбуватися про подорожчання цукру.
«В першу чергу слід пам’ятати, що на наступний сезон прогнозується профіцит цукру, тому не варто розраховувати на сезон високих цін в найближчому періоді (у разі міжнародного ринку). Що стосується внутрішнього ринку, то навіть незважаючи на скорочення виробництва в країні для її потреб цукру буде достатньо. Загальне зменшення профіциту цукру в рамках України має допомогти вийти із зони беззбитковості, оскільки зараз оптовоотпускние ціни практично рівноцінні витратам на виробництво », – додала пляшок.