ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Експерт пояснив, чому селяни виграють від покупки української землі іноземцями

Народний депутат України від БПП Олексій Мушак вважає, що державі необхідно створити відкритий ринок землі, оскільки це допомагає селянам продати свої володіння за вигіднішою ціною. Експерт зазначив, що не варто боятися таких тенденцій, оскільки навіть зараз коло 70% компаній, які орендують українську землю, – іноземні. Про це повідомляє ZIK.
«Якщо ми обмежуємо коло покупців, обмежуємо і права людей отримати від продажу своєї землі дійсно високу ринкову ціну. Зате, якщо говорити про те, що землю зможуть купувати тільки українці, то таким чином ми вводимо певні обмеження, які зменшать продаж землі на 30-40% », – зазначив Мушак.
Нардеп вважає нелогічним можливу заборону продажу української землі іноземцям. «Давайте задамо собі питання: а хто зараз обробляє українську землю і кому вона сьогодні належить? Близько 70% компаній, які зараз орендують українську землю – іноземні. Бенефеціаром цих компаній є швейцарці, люксембуржці, або ще хтось інший. Тому хочу відзначити, що іноземців не варто боятися. Адже, якщо серед покупців української землі хоча б на 5-6% будуть іноземці, то вартість української землі підніметься на 30-40%. А це дуже вигідно для рядового українського селянина », – додав Олексій Мушак.