ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Експерт дав поради новачкам в ягідництві

Співзасновник ФГ «Ягідна колекція» Анатолій Лисько розповів, на що варто звернути увагу фермерам, які тільки вирішили почати ягідне справу. Перш за все, він радить приготуватися до складнощів, вибрати найбільш підходящі сорти і знайти постачальників посадкового матеріалу, які мають досвід у вирощуванні цікавить підприємця культури. Про це повідомляє media.uagroup.ua.

Лисько розповів, як потрібно шукати вихід зі складних, на перший погляд, ситуацій: «Знання людства в агрономії зайшли так далеко, що будь-який недолік кліматичних або інших умов можна перетворити в плюс. Холодно – побудуємо теплицю, жарко – затінити. Немає чорнозему, є тільки пісок (Ізраїль) – чудово, ставимо потужну фертігаціонную систему і отримуємо урожай, кращий ніж на буферному чорноземі. Немає дощів – чудово, стрічка крапельного зрошення буде поливати тільки ряд з культурою, а бур’яни в міжряддях засохнуть. Дощі в надлишку – піднімемо культуру на гряди. Вимерзає колір на полуниці – чудово, посадимо пізні сорти ».

Експерт зазначив, що спочатку отримати прибуток буде досить складно: «Як би не вважали за рентабельність – отриману в кінці цифру розділіть на 2, а ще краще на 3. Якщо після отриманого результату ви все ж твердо вирішили, що будете садити, – чудово, ви готові до несподіванок. Але якщо випадково, ваша прибуток в кінці збіглася з тією цифрою, яку ви вперше отримали при підрахунку, або навіть перевищила її – вважайте що ви – професіонал своєї справи ».