ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Данські фермери можуть втратити врожаю через посуху

Данські виробники сільгосппродукції страждають від посухи і вважають, що через погодні умови вони можуть втратити мільйони євро. Експерти стверджують, що подібна посуха була в 1992 році, коли врожайність впала на 23%. Про це повідомляє Freshplaza.
Клубніковод Нільс Якобсен намагається врятувати свій урожай за допомогою водопровідних труб, і з кожним днем ​​рахунок за воду стає все більше. «Я вирощую полуницю вже десять років, і я ніколи не відчував такої посухи, як зараз. Ми зрошуємо якомога більше, але, незважаючи на це, полуниця іноді як і раніше страждає від сонячних опіків і стає все більш вразливою », – зазначив Якобсен.
Власники компанії з вирощування овочів на датському острові Фюн стверджують, що «навіть при постійному зрошенні вода не може дістатися всюди». На 1500 гектарах компанія вирощує спаржу, горох, цибуля, салат, капусту і полуницю. «Ми зрошуємо там, де це можливо, і де найбільше потрібно, але ми не можемо постійно поливати все. Це означає, що ми отримаємо більш низьку врожайність і що деякі культури будуть збиратися раніше », – говорить виробник. Відомо, що багато фермерів навіть не мають права самостійно зрошувати свої культури.
Картопляр Джонні Ларсен з Блеммемлеля, на острові Борнхольм, що його продукція, яку він зрошує з сусіднього глиняного колодязя, не отримує достатньої кількості води. «Це варто мені додаткових 100 євро в день. В цілому, тільки місяць травень обійшовся мені для догляду за картоплею в 1500 євро », – зазначив він. Фермер стурбований, що рахунок за електроенергію сильно зросте, і сподівається на подорожчання картоплі. Представник галузевої організації Danske Kartofler повідомляє, що на 80-90% картопляних полів не вистачає води.