ЖУРНАЛ ДЛЯ ОВОЧІВНИКІВ ТА САДІВНИКІВ

Австралійські фермери придумали спосіб мінімізувати втрати сільгосппродукції

Австралійські фермери Адріан і Аманда Шульц придумали спосіб, як зберегти суницю, яку з певних причин не брали на реалізацію в супермаркети. Замість того, щоб викидати продукцію, вони навчилися виготовляти полуничний порошок. Про це повідомляє Freshplaza.
«Щороку друзі приїжджали до нас за полуницею і говорили, що не можуть повірити, що ми викидаємо все це. У минулому році ми вирішили зробити натуральний полуничний порошок, використовуючи технологію лиофилизации », – сказала Аманда. Цей спосіб полягає в м’якій сушці речовин, при якому висушуваний продукт заморожується, а потім поміщається у вакуумну камеру, де і відбувається сублімація розчинника.
Всього в господарстві Шульцев вирощується близько 200 000 рослин суниці. І хоча реалізація свіжої ягоди проходить з травня по жовтень, полуничний порошок можна продавати цілий рік. «Ви знаєте як під час турпоходу складно зберегти свіжість фруктів. А наш смачний порошок надає альтернативу. Одна 25-грамова столова ложка порошку дорівнює 250 грамам свіжої полуниці », – додала фермерша.
Фермери поширюють порошок через свою сторінку в Facebook і групу «Война з відходами». Також незабаром сім’я продавати незвичайну продукцію мережевикам.